TAŤKÁRIUM 2020

Naším cílem je propojení tátů a dětí pomocí her a společných akcí, aby mohlo dojít k prohloubení a uzdravení vzájemných vztahů. Nabízíme možnost inspirovat se tím, jak to dělají druzí a těšíme se na nová přátelství, která opět vzniknou.

10. - 16. srpna 2020

Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí

Co je to Taťkárium?

Je to již několik let úspěšně běžící projekt pro táty s jejich dětmi. V roce 2019 se bude taťkárium odehrávat v Čechách a možná na Slovensku. Zároveň na ně pak naváží 4 společné víkendy pro táty s dětmi a jeden prémiový pro matky s dětmi tzv. mamkárium. Je určeno pro otce s dětmi od 3 do 18 let Kapacita Taťkária v ČR je omezená - jen 40 tátů (+ jejich děti). Víc se nám na Kubasovu chalupu prostě nevejde.

Proč jet na Taťkárium?

 

Většina z nás otců žije typický život pracujících. Ráno dáme děti do školky (školy), odpoledne je vyzvedneme, zkontrolujeme úkoly, zuby a hurá do postele. O víkendech pak lepíme, co jsme nestihly přes týden.

Taťkárium nabízí týden s ostatními otci, v přírodě, bez omezení. My, muži, máme krásnou vlastnost, necháváme děti jenom tak být a zároveň je podporujeme (jsme jim průvodci) ve fyzických aktivitách. Dodáváme jim odvahy a učíme překračovat hranice strachu a nejistoty.

Na Taťkáriu zažijete pocit svobody, volnosti a přitom intenzivní přítomnosti vás a vašich dětí. Uvidíte, jak jsou na tom jiní tátové, můžete se inspirovat i být inspirací pro ostatní.

Co zažijete?

Prohloubení důvěry, vzájemné náklonnosti pomocí fyzických her a bezpečného prostoru pro vás i vaše děti. Zároveň jsou zde přednášky, meditace a sdílení mezi vámi otci o tématech, pro táty důležitá a v průběhu roku z nedostatku času opomíjená. A to vše se spoustou legrace a veselý, protože právě to se mi učíme od vlastních dětí….

Co si odvezete?

Pocit z intenzivně strávené dovolené mezi ostatními táty a jejich dětmi, prohloubení vašich vzájemných vztahů a mnohá nová přátelství. Jak vás s ostatními otci, tak radost vašich dětí z nových kamarádů. V neposlední řadě, radost z opakovaných setkání, vždyť mnozí z vás nejedou poprvé ani po druhé, ale již poněkolikáté. Doma možná nebudou maminky mnoha vyprávěním věřit, nebo naopak nad nima zvedat obočí, ale určitě zůstanou pevně zapsány ve vašich srdcích a srdcích vašich dětí.

Pro koho je Taťkárium určeno?

Pro táty a jejich děti od 3-18 let.

Co všechno spolu zažijeme?

 • Rodinné iniciační hry zaměřené na důvěru, vůli, odvahu, sílu, spolupráci pro děti od 3 let až do 18 let včetně tatínků, dědů, pradědů.
 • Taťkariádu, den plný humorných her plných vhledu a tvořivosti
 • Společné tvoření a divadlo
 • Skutečná přátelství, společenství bez předsudků a otravného egoismu, vzájemnou inspiraci pro smysluplnější otcovství
 • Spoustu fyzických aktivit se svými táty a otci
 • Večerní inspirativní filmy
 • Společné koupání
 • Potní chýši
 • Společné zpívání

Co si dále vyzkoušíte?

 • Překonat svůj strach
 • Být zástupcem nebo dokonce náčelníkem kmene
 • Výrobu triček
 • Sdílení bez přítomnosti rodičů

A co ještě dostanou tátové?

 • Vedené ranní meditace a sdílení v councilu
 • 3x Večerní workshopy od Zdenka Webera, otcovská vize a principy, pout do jeruzaléma, láska bez pout v partnerských vztazích
 • Skvělé a zdravé jídlo
 • Nová přátelství
 • Spousta starých i nových cvičení na důvěru, odhad a postřeh
 • Výlety do okolí

...a samozřejmě KOUPÁLKO za chalupou.

Vzkazy od účastníků Taťkária

Pepa Raba
Pepa Raba

"Moje první Taťkárium mě doslova změnilo život. Společný čas vědomě strávený s mými dcerkami, mě otevřel oči. Docela jsem zůstal koukat, jak mě moje holky vidí. Dost věcí ve svém životě jsem přehodnotil a změnil. Trávím s dětmi více času, náš vztah se velmi prohloubil. Věnuji se více i sám sobě. Taťkárium si určitě nenechám ujít."

Ondra Vaněk
Ondra Vaněk

"Ležím na zádech na trávě na zemi, u nohou mi hoří oheň, nad sebou mám letní hvězdnaté nebe. Nalevo za mojí hlavou hraje kytarista, napravo duní bubeníci a já do noci svobodně zpívám - naše hlasy se slévají v improvizované harmonii a čas přestává existovat. U toho všeho mi na břiše usíná a pak klidně spí můj mladší syn, starší se stulí ke mně po mém boku. Ve chvílích ztišení vnímám náš společný dech, klid, prostor. Vše je jak má být, vše je dokonalé."

Petr Kapek
Petr Kapek

"Spojení Kubasovy chalupy a programu v mužském kruhu, jež byl vytvořen tak, abych se mohl hravě a tvořivě setkat se svou dcerkou, se pro mě stal vrcholem minulého léta. Akci doporučuji všem chlapům, kteří rádi vymýšlí klukoviny se svými dětmi a zároveň i chtějí tvořit něco, co nás přesahuje. Neboť se nedostanete pouze do společnosti otevřených otců, kteří se nebojí blbnout se svými dětmi, ale i chlapů, kteří pracují se svou mužskou energií a jsou ochotni naslouchat a sdílet své zkušenosti. Nezažil jsem jen divadlo, fotbal, malování, řeku na nafukovací duši, koupání, olympiádu... ale i třeba bubnování u ohně... ranní meditační kruh... či setkání s mou dcerkou uprostřed bludiště, které je vystavěné před skrýší Jana Ámose Komenského, kde psal svou knihu, jejíž název pro mě přesně označuje to, s čím se na Taťkáriu můžete potkat: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE."

Marcel Jakubovie
Marcel Jakubovie

Taťkárium pro mne bylo tento rok plné darů:
dar času být plně se svým synem;
dar respektujícího a podporujícího společenství otců;
dar společných her otců a dětí (s ohromnou přidanou hodnotou), ze kterých můžu čerpat podněty pro svůj rozvoj a přístup k sobě, k dětem, k životu;
dar prostoru pro meditaci na vyživení duchovního těla a prostoru pro sdílení v mužském kruhu;
dar potní chýše, kde jsem prožil velké propojení se všemi a se vším ; dar společenství u společných jídel, táboráků, bubnování, zpívání;
prožití síly daru dětské důvěry od dětí, se kterými jsem nebyl v úplně přímém kontaktu a přesto se se mnou přišli jen tak obejmout;
dar mužských slz při povídání u oběda nebo při loučení - ze srdce děkuju chlapi a děti -
Ahou za rok Marcel

Kurzovné

Za jednoho dospělého 7 000 Kč (děti bez ohledu na počet neplatí!!!!)

Cena kurzovného nezahrnuje  jídlo a ubytování.

Jídlo a ubytování

Ubytování a jídlo na den (platba na místě):

 • pro dospělého 680 Kč /den (jídlo a spaní na chalupě), 530 Kč / den jídlo a  spaní ve stanu
 • pro dítě 480 Kč / den (jídlo a spaní na chalupě), 380 Kč / den jídlo a spaní ve stanu

V ceně bude zahrnuta výborná vegetariánsko-masitá strava (plná penze)
počínaje pondělní večeří a konče nedělním obědem.

Příklad: pobyt pro tátu s jedním dítětem vyjde při spaní ve stanu a plné penzi na 12460 Kč (5460 ubytování a strava, 7000 kursovné), to vše za týden s dítětem v krásné přírodě a zdravé jídlo

Taťkária 2019 pro vás připravují chlapi z mužského kruhu

Zdeněk Weber
Zdeněk Weber

Zakladatel mužského kruhu, mentor a otec 3 dětí.

Honza Prokopec
Honza Prokopec

Jsem otec dvou báječných holek (6 a 7 let), a chlap, který se se stále učí a chodí do školy života. Mým mottem je „posouvat lidi dál“. Učím tělocvik a projekty na SCIO škole, organizuji a vedu adaptační pobyty v přírodě pro školy, facilituji mužské kruhy, vedu kroužek pro fyzických cvičení pro táty s dětmi, organizuju taťkária a podílím se na mužském výcviku. Baví mně běhat bos, jezdit na koni, lézt po horách a koupat se ve studené vodě. Zastávám názor, že je mým úkolem být s dětmi v pohybu a posouvat pomocí mé důvěry jejich hranice a dodávat jim odvahy. Těším se na letošní taťkárium a vše co spolu s našimi dětmi zažijeme.

Josef Mihališin
Josef Mihališin

Jako certifikovaný instruktor metody Empower The Child vede workshopy pro děti i celé rodiny v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Pořádá párové semináře a vede mužské kruhy v Nitře. Ve svých kurzech se zaměřuje na rozvoj osobnosti a vztahů prostřednictvím vědomé práce s tělem. Využívá principy Etikoterapie, bojového umění Systema a metody Spolu/Together/вместе vychazející ze slovanských tradic. Další zkušenosti pro svou práci získal v ročním výcviku Mužská síla. Jeho hry a cvičení s dětmy byly na Taťkáriu 2018 velmi oblíbeny a v roce 2019 si je budete moc prožít ještě větší šíři a pestrosti.

Kontakt:

Honza Prokopec, +420 724 849 329, pepinn@seznam.cz

Přihláška