ZIMNÍ TAŤKÁRIUM 2020

Naší vizí je uzdravení, projasnění a prohloubení stávajících vztahů tátů se svými dětmi. Prostředkem nám budou hry a společné aktivity.

Někteří z nás se potkají znovu, jiní přijedou poprvé, od všech se dá ale získat inspirace. Každý z účastníků, a to i ten nejmenší a nejmladší, totiž může být podnětem pro táty a jejich děti.

26.2. - 1.3. 2020

Ekocentrum Loutí, Loutí 4, Rabyně

Co získáš účastí na Taťkáriu?

 • prohloubení vztahu se svými dětmi
 • ujasnění a vyladění své otcovské role
 • hravý a celistvý odpočinek
 • pravdivé přátelé
 • hromadu inspirace a podnětů
 • kvalitní mužsko-dětský prostor plný kreativity, vitality a přátelství

Co je to Taťkárium?

Je to již 11 let úspěšně bežící projekt pro táty se svými dětmi. V roce 2019 se letního Taťkária zúčastnilo 43 tátů a kolem 90 dětí. Pro velký zájem jsme se rozhodli tento školní rok otevřít i zimní (byť kratší) verzi.

Tématem zimního Taťkária bude VITALITA a KREATIVITA.

Taťkárium je určeno pro otce s dětmi od 4 do 18 let.

Kapacita zimního Taťkária je omezená na 30 tátů (+ jejich děti). 

Proč jet právě na zimní Taťkárium?

 

Většina z nás otců žije typický život pracujících. Ráno dáme děti do školky (školy), odpoledne je vyzvedneme, večer zkontrolujeme úkoly, zuby a hurá do postele. O víkendech pak lepíme, co jsme nestihli přes týden.

Nemáme čas se zastavit, nadechnout, žít jinak. Zimní taťkárium nabízí na 5 dní se zastavit a být plně se svými dětmi a dalšími otci. Náš tým akci Taťkárium připravuje již 11 let a ohlasy jsou pozitivní nejenom od tátů, ale co je pro nás (jako pro otce) nejdůležitější, právě od dětí.

 

Taťkárium nebude o lyžování (i když bobování na všem možném bude možné a vítané) ale především o naší VITALITĚ a KREATIVITĚ. Je to možnost jak vlastním příkladem inspirovat své děti a rozvíjet u nich tyto vlastnosti a společně tvořit. Na programu bude mimo jiné malování všeho druhu, hudba, divadlo, odpočinek a tvoření v přírodě.

Cílem Taťkária je především prohloubit vzájemné vztahy s dětmi i mezi sebou, protože na dobré komunitě a dobrých vztazích stojí naše otcovství. Rádi bychom také, aby až přijedete domů, tak jste alespoň něco ve svém životě dělali jinak a měli z toho radost. Aby vaše děti přišly a řekly: „Tati my chceme dělat tohle, to známe z Taťkária“. Zároveň platí, že každý z Vás je příkladem pro ostatní otce. I Vaše děti mají možnost vidět, jak se to dělá jinde. Prostě se opět sejde velká parta kreativních a vitálních lidí.

Co Vás přibližně čeká?

Ráno:

 • Ranní hravé cvičení a posilování tátů s dětmi, společné vedené meditace pro otce, úvod do meditace skrze různé tradice, úvod do Wim Hofovy otužovací metody a následné otužování ideálně v přírodní vodě (určeno pro dospělé nebo hodně odvážné děti)


Přes den:

Sestavíme kmeny (skupiny tátů a dětí) a v rámci nich budeme budovat důvěru a sounáležitost. Budeme se také věnovat sebereflexi a zpětné vazbě. Velké množství času dáme kreativitě, mimo jiné malování dětí na táty, tvorbě společného obrazu, výrobě masek, divadlu a výrobě dárku pro mámu.

 • Venku si každá skupina vytvoří rodinné umělecké dílo, v případě dostatku sněhu postavíte kmenovou pevnost, zažijete večeři jakou jste ještě nezažili a bude konečně stopovačka s pokladem.


Večer:

 • Večer bude prostor pro společný tanec, bubnování a zpěv. Jeden večer bude probíhat kurz vaření pro otce a děti pod vedením profesionálního zkušeného kuchaře.

Co si odvezete?

Pocit z intenzivně stráveného času mezi ostatními táty a jejich dětmi, prohloubení Vašich vzájemných vztahů a mnohá nová přátelství. V neposlední řadě, radost z opakovaných setkání, vždyť mnozí z Vás se uvidí  již poněkolikáté.

Jídlo

Čeká nás zcela nový koncept jídelníčku. Každé jídlo bude uvařeno a popsáno tak, abyste věděli odkud pocházejí suroviny, které byly při jeho výrobě použité. Zároveň se dozvíte, proč právě toto jídlo jíte a jaké živiny z něj dostanete.

Čeká nás také překvapení v podobě artové večeře, více se dozvíte na místě.

Jídelníček Vám bude připravovat Petra Bairnfather.

A chystáme něco navíc. 

Josef Raba, jehož kuchařský životopis si můžete přečíst níže, vás zve na "Večerní kurz vaření pro otce s dětmi".

Vzkazy od účastníků Taťkária

Pepa Raba
Pepa Raba

"Moje první Taťkárium mě doslova změnilo život. Společný čas vědomě strávený s mými dcerkami, mě otevřel oči. Docela jsem zůstal koukat, jak mě moje holky vidí. Dost věcí ve svém životě jsem přehodnotil a změnil. Trávím s dětmi více času, náš vztah se velmi prohloubil. Věnuji se více i sám sobě. Taťkárium si určitě nenechám ujít."

Petr Kapek
Petr Kapek

"Spojení Kubasovy chalupy a programu v mužském kruhu, jež byl vytvořen tak, abych se mohl hravě a tvořivě setkat se svou dcerkou, se pro mě stal vrcholem minulého léta. Akci doporučuji všem chlapům, kteří rádi vymýšlí klukoviny se svými dětmi a zároveň i chtějí tvořit něco, co nás přesahuje. Neboť se nedostanete pouze do společnosti otevřených otců, kteří se nebojí blbnout se svými dětmi, ale i chlapů, kteří pracují se svou mužskou energií a jsou ochotni naslouchat a sdílet své zkušenosti. Nezažil jsem jen divadlo, fotbal, malování, řeku na nafukovací duši, koupání, olympiádu... ale i třeba bubnování u ohně... ranní meditační kruh... či setkání s mou dcerkou uprostřed bludiště, které je vystavěné před skrýší Jana Ámose Komenského, kde psal svou knihu, jejíž název pro mě přesně označuje to, s čím se na Taťkáriu můžete potkat: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE."

Ondra Vaněk
Ondra Vaněk

"Ležím na zádech na trávě na zemi, u nohou mi hoří oheň, nad sebou mám letní hvězdnaté nebe. Nalevo za mojí hlavou hraje kytarista, napravo duní bubeníci a já do noci svobodně zpívám - naše hlasy se slévají v improvizované harmonii a čas přestává existovat. U toho všeho mi na břiše usíná a pak klidně spí můj mladší syn, starší se stulí ke mně po mém boku. Ve chvílích ztišení vnímám náš společný dech, klid, prostor. Vše je jak má být, vše je dokonalé."

Kurzovné

Za jednu rodinu 4 500 Kč (bez ohledu na počet dětí!)

Cena kurzovného nezahrnuje  jídlo a ubytování.

Jídlo a ubytování

Ubytování a jídlo na den:

 • pro dospělého 780 Kč - jídlo a spaní na pokoji, 580 Kč - jídlo a spaní na sále
 • pro dítě 680 Kč - jídlo a spaní na pokoji, 480 Kč - jídlo a spaní na sále

Příklad: pobyt pro tátu s jedním dítětem vyjde při spaní na sále na 8 540 Kč, to vše za 5 dní s dítětem v krásné přírodě a se super jídlem.

Pokud jste na Taťkáriu zatím nebyli, pak prosím berte v potaz, že jsme srdcaři. Jsme muži všeho druhu a ražení, kteří milují život, ženy, dobrodružství a především své děti. Jsme svobodně spirituálního ražení, mentoři a průvodci mužským kruhem, netrpíme ale žádnou formou fundamentalismu či patentu na pravdu, zajímá nás mnohé a spíše i více pravdivost než pravda sama.

Taťkária pro vás připravují chlapi z mužského kruhu

Zdeněk Weber
Zdeněk Weber

Zakladatel mužského kruhu, mentor a otec 3 dětí.

Honza Prokopec
Honza Prokopec
hlavní organizátor

Jsem otec dvou báječných holek (6 a 7 let), a chlap, který se se stále učí a chodí do školy života. Mým mottem je „posouvat lidi dál“. Učím tělocvik a projekty na SCIO škole, organizuji a vedu adaptační pobyty v přírodě pro školy, facilituji mužské kruhy, vedu kroužek pro fyzických cvičení pro táty s dětmi, organizuju taťkária a podílím se na mužském výcviku.
Baví mně běhat bos, jezdit na koni, lézt po horách a koupat se ve studené vodě. Zastávám názor, že je mým úkolem být s dětmi v pohybu a posouvat pomocí mé důvěry jejich hranice a dodávat jim odvahy. Těším se na letošní taťkárium a vše co spolu s našimi dětmi zažijeme.

Petra Bairnfather
Petra Bairnfather
kuchařka, postará se o vaše žaludky

Jsem žena skladatelka. Již sedmým rokem tvořím a skládam stravu tak, jak to cítim v ten daný moment. Je to naádherny proces tvoření, který si užívám nejen já, ale i mí strávníci. Suroviny, příprava a vše kolem vaření, je pro mne o přítomnosti a citu.

Jirka Kodýtek
Jirka Kodýtek
asistent

Táta dvou kluků 13 a 6 let, manžel úžasné ženy již 14 let, člověk 43 let. Zrozen v neděli před polednem ve znamení Štíra.
Šťastně očekávaný příchod našeho prvního syna na svět se změnil lusknutím prstů v obrovské drama, při kterém šlo o životy syna i manželky. S láskou a vírou se vše v dobré obrátilo a teď je z něho milovaný a správný kluk. Příchod mladší syna na svět byl krásný a pro nás za odměnu. Rodina je mi každodenním zrcadlem, testem a radostí mého bytí.

Do vědomého mužského kruhu jsem vstoupil s programem Cesta pravého muže v roce 2014. Na konstelacích u Zdeňka a Šárky Weberových na podzim 2016 jsem se rozhodl, že absolvování Mužského výcviku už nebudu dále odkládat a letos se ho s nadšením účastním, za podpory Zdeňka Webera, Karla Tůmy a kruhu.
Akci Taťkárium jsem si spolu se syny užil a prožil už třetím rokem. Projekt OTA je jeho logickým následovníkem. Je mi ctí se ho začít účastnit i jako jeho průvodce a věřím, že tím obohatím nejen Vá,s ale i sebe.

Sdílení v kruhu má svou sílu, pravdivost a upřímnost pro všechny, kdo v něm jsou i pro ty okolo nich. „Kruh nám sílu dává, my ho sytíme, bere si i dává … “ (Michal Kubasa)

Pepa Raba
Pepa Raba

Jmenuji se Josef Raba, mám rád svoji rodinu, kuchařské řemeslo, poznávání sám sebe, přírodu, procházky se svým psem, projížďky na kole, saunu, jógu, dobré víno, čepované pivo a steaky medium rare.
Miluju život ve všech jeho barvách duhy.

Jako zaměstnanec restaurací jsem většinou na postech šéfkuchaře působil do roku 2009. Poprvé jsem si za gril v restauraci stoupnul v roce 1995.
Svou první kachnu jsem upekl svým rodičům jako překvapení v 10 letech. To se psal rok 1991. Tenkrát však bramborové knedlíky spíše připomínaly míčky na squash a zelí by se dalo použít při stavbě Karlova mostu, jako spojovací materiál :). Chuť experimentovat a sestavovat si vlastní recepty mě však neopouští do dnes.

Pracovně mě můžete potkat od září 2017 v jídelně Základní školy Choltice a od ledna 2016 za grilem v hospůdce Na Hřišti v Cholticích nebo třeba na vaší svatbě či oslavě.
Do prosince 2015 jsem provozoval Restauraci zámek Choltice, kterou jsem otevíral po delších přípravách v dubnu 2010. Zde jsem zažil zajímavých 6 sezón, pomohl založit Gurmánskou stezku, uvedl na trh a certifikoval 3 regionální produkty, zkusil si jaké to je být součástí reality show Ano šéfe. Během těchto let, se mě narodily dvě krásné dcerky, které byly vlastně hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl nakonec restauraci opustit.

Jmenuji se Josef Raba, miluji svoji rodinu, kuchařské řemeslo, poznávání sám sebe, přírodu, procházky se svým psem, projížďky na kole, saunu, jógu, dobré víno, čepované pivo a steaky medium rare. Prostě život, ve všech jeho barvách duhy.

Rád svojí prací rozdávám radost, propojuji lidi, generace. Můj otec byl kuchař a řezník, od doby, co jsem sotva uviděl na stůl, jsem byl doslova fascinován jeho uměním. Svou první kachnu jsem upekl v 9 letech jako překvapení rodičům.

Vaření je jako život, když to neděláš s otevřeným srdcem a poctivě, hned se ti to na výsledku ukáže.

Kontakt:

Honza Prokopec, +420 724 849 329, pepinn@seznam.cz

Přihláška

Na konci formuláře uveďte celkový počet zúčastněných osob (součet otec+počet dětí)