TAŤKÁRIUM 2024

10. ročník

Naším cílem je propojení tátů a dětí pomocí her a společných akcí, aby mohlo dojít k prohloubení a uzdravení vzájemných vztahů. Nabízíme možnost inspirovat se tím, jak to dělají druzí a těšíme se na nová přátelství, která opět vzniknou.

12. - 18. srpen 2024

Kubasova chalupa, Sudislav nad Orlicí

Téma pro Taťkárium 2024

Důvěra, přijetí a integrita!

A co je to Taťkárium?

Je to již mnoho let úspěšně běžící projekt pro táty s jejich dětmi vedený muži z Mužského kruhu.

Proč jet na Taťkárium?

 

Většina z nás otců žije typický život pracujících. Ráno dáme děti do školky (školy), odpoledne je vyzvedneme, zkontrolujeme úkoly, zuby a hurá do postele. O víkendech pak lepíme, co jsme nestihly přes týden.

 

Taťkárium nabízí týden s ostatními otci, v přírodě, bez omezení. My, muži, máme krásnou vlastnost, necháváme děti jenom tak být a zároveň je podporujeme (jsme jim průvodci) ve fyzických aktivitách. Dodáváme jim odvahy a učíme překračovat hranice strachu a nejistoty.

Na Taťkáriu zažijete pocit svobody, volnosti a přitom intenzivní přítomnosti vás a vašich dětí. Uvidíte, jak jsou na tom jiní tátové, můžete se inspirovat i být inspirací pro ostatní.

Co zažijete?

Prohloubení důvěry, vzájemné náklonnosti pomocí fyzických her a bezpečného prostoru pro vás i vaše děti. Zároveň jsou zde přednášky, meditace a sdílení mezi vámi otci o tématech, pro táty důležitá a v průběhu roku z nedostatku času opomíjená. A to vše se spoustou legrace a veselý, protože právě to se mi učíme od vlastních dětí….

Co si odvezete?

Pocit z intenzivně strávené dovolené mezi ostatními táty a jejich dětmi, prohloubení vašich vzájemných vztahů a mnohá nová přátelství. Jak vás s ostatními otci, tak radost vašich dětí z nových kamarádů. V neposlední řadě, radost z opakovaných setkání, vždyť mnozí z vás nejedou poprvé ani po druhé, ale již poněkolikáté. Doma možná nebudou maminky mnoha vyprávěním věřit, nebo naopak nad nima zvedat obočí, ale určitě zůstanou pevně zapsány ve vašich srdcích a srdcích vašich dětí.

Pro koho je Taťkárium určeno?

 • Pro táty a jejich děti od 3-18 let.

Co všechno spolu zažijeme?

 • Rodinné iniciační hry vedené Marcelem Jakuboviem zaměřené na důvěru, vůli, odvahu, sílu, spolupráci pro děti od 3 let až do 18 let včetně tatínků, případně dědů, pradědů. (nemusí jet pouze tátové).
 • Taťkariádu, den plný humorných her plných vhledu a tvořivosti. Ano zase letos bude!
 • Společné tvoření a divadlo
 • Skutečná přátelství, společenství bez předsudků a otravného egoismu, vzájemnou inspiraci pro smysluplnější otcovství
 • Spoustu fyzických aktivit se svými táty a otci
 • Večerní inspirativní filmy pro mladší děti
 • Společné koupání
 • Přednášky od Zdenka Webera a Jana Rudzinského
 • Společné zpívání
 • Ranní meditace
 • Ranní councily

Co si dále vyzkoušíte?

 • Překonat svůj strach
 • Být zástupcem nebo dokonce náčelníkem kmene
 • Výrobu triček
 • Sdílení bez přítomnosti rodičů
 • Přespat sami v lese se svými vrstevníky (pro starší 11 let)

A co ještě dostanou tátové?

 • Vedené ranní meditace a sdílení v councilu
 • 3x Večerní workshopy od Zdenka Webera
 • Skvělé a zdravé jídlo
 • Nová přátelství
 • Spousta starých i nových cvičení na důvěru, odhad a postřeh
 • Výlety do okolí

...a samozřejmě KOUPÁLKO za chalupou.

Vzkazy od účastníků Taťkária

Pepa Raba

"Moje první Taťkárium mě doslova změnilo život. Společný čas vědomě strávený s mými dcerkami, mě otevřel oči. Docela jsem zůstal koukat, jak mě moje holky vidí. Dost věcí ve svém životě jsem přehodnotil a změnil. Trávím s dětmi více času, náš vztah se velmi prohloubil. Věnuji se více i sám sobě. Taťkárium si určitě nenechám ujít."

Ondra Vaněk

"Ležím na zádech na trávě na zemi, u nohou mi hoří oheň, nad sebou mám letní hvězdnaté nebe. Nalevo za mojí hlavou hraje kytarista, napravo duní bubeníci a já do noci svobodně zpívám - naše hlasy se slévají v improvizované harmonii a čas přestává existovat. U toho všeho mi na břiše usíná a pak klidně spí můj mladší syn, starší se stulí ke mně po mém boku. Ve chvílích ztišení vnímám náš společný dech, klid, prostor. Vše je jak má být, vše je dokonalé."

Petr Kapek

"Spojení Kubasovy chalupy a programu v mužském kruhu, jež byl vytvořen tak, abych se mohl hravě a tvořivě setkat se svou dcerkou, se pro mě stal vrcholem minulého léta. Akci doporučuji všem chlapům, kteří rádi vymýšlí klukoviny se svými dětmi a zároveň i chtějí tvořit něco, co nás přesahuje. Neboť se nedostanete pouze do společnosti otevřených otců, kteří se nebojí blbnout se svými dětmi, ale i chlapů, kteří pracují se svou mužskou energií a jsou ochotni naslouchat a sdílet své zkušenosti. Nezažil jsem jen divadlo, fotbal, malování, řeku na nafukovací duši, koupání, olympiádu... ale i třeba bubnování u ohně... ranní meditační kruh... či setkání s mou dcerkou uprostřed bludiště, které je vystavěné před skrýší Jana Ámose Komenského, kde psal svou knihu, jejíž název pro mě přesně označuje to, s čím se na Taťkáriu můžete potkat: LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE."

Marcel Jakubovie

Taťkárium pro mne bylo tento rok plné darů:
dar času být plně se svým synem;
dar respektujícího a podporujícího společenství otců;
dar společných her otců a dětí (s ohromnou přidanou hodnotou), ze kterých můžu čerpat podněty pro svůj rozvoj a přístup k sobě, k dětem, k životu;
dar prostoru pro meditaci na vyživení duchovního těla a prostoru pro sdílení v mužském kruhu;
dar potní chýše, kde jsem prožil velké propojení se všemi a se vším ; dar společenství u společných jídel, táboráků, bubnování, zpívání;
prožití síly daru dětské důvěry od dětí, se kterými jsem nebyl v úplně přímém kontaktu a přesto se se mnou přišli jen tak obejmout;
dar mužských slz při povídání u oběda nebo při loučení - ze srdce děkuju chlapi a děti -
Ahou za rok Marcel

Kurzovné

Za jednoho dospělého 9 400 Kč (děti bez ohledu na počet neplatí)

Cena kurzovného nezahrnuje  jídlo a ubytování.

Jídlo a ubytování

Ubytování a jídlo na den (platba na místě):
Může dojít ke změně ceny ubytování a stravy na základě nového ceníku ubytovací zařízení v roce 2024, budeme vás informovat.

Dospělý:

 • spaní na pokoji a plná penze: 6 000 Kč 

 • spaní na matraci v meditárně a plná penze: 5 200 Kč

 • spaní ve stanu a plná penze:  4 700 Kč

  Dítě:

 • spaní na pokoji a plná penze: 5 500 Kč

 • spaní na matraci v meditárně a plná penze: 4 800 Kč

 • spaní ve stanu a plná penze: 4 300 Kč

  V ceně bude zahrnuta výborná vegetariánská strava (plná penze) počínaje pondělní večeří a konče nedělním obědem. Tedy 6 dní. U dětí jsou v ceně dopolední a odpolední svačina ( dítě se rozumí do 11 let věku, včetně).

Taťkárium pro vás připravují chlapi z mužského kruhu

Zdeněk Weber

Je terapeut, mentor, podnikatel a duchovní průvodce a inspirátor. Jsem ženatý a mám 3 děti, 15 let se věnuji studiu a praxi mystických tradic především budhismu a křesťanství, vystudoval jsem trauma terapii ( somatic experiencing ), rodinné konstelace, neurolingvistické programování, umění kruhového sdílení (council), jsem průvodcem a učitelem průvodců vision questem ( hledání vize v přírodě ), moje vize a dlouhodobý záměr je napomáhat ke znovu navrácení lidské bytosti a společnosti do přirozené celistvé rovnováhy skrze vnitřní terapeutickou a mentorskou práci a službu a duchovní praxi a meditaci a také kontemplativní skupinové poutě do Izraele, Indie, Nepálu a dalších zemí se silnou mystickou silou a tradicí. Spoluzaložil jsem se svou manželkou vizi a projekt a aktivity www.siladuse.cz, kde najdete celkový přehled a kalendář mých/našich aktivit.

S Václavem Němečkem www.muzskykruh.cz
S Filipem Morávkem Nadační fond pro rozvoj plného vědomí https://plnevedomi.cz

Více osobně: Jsem dobrodruh, svobodná duše, miluju pohyb a přírodu, nejvíce výzev mého života prožívám a prožíval jsem ve všemožných osobních, pracovních vztazích, přirozeně nenábožensky spirituální člověk, který má rád i dobré a kvalitní materiální záležitosti, miluju samotu, ale také společnost otevřených lidí. Uzavření a kritizující lidé jsou pro mě výzvou a zároveň občasnými učiteli, jsem celkově sociální a duchovní inovátor. Miluju tvořit a skutečně přivádět vize do reality a mám silnou víru a vizi jak to udělat.
Za posledních 15 let prošlo mými kurzy, semináři, výcviky, osobními sezeními přes 5000 účastníků

Honza Prokopec

hlavní organizátor
Jsem otec dvou báječných holek (8 a 10let). Mým mottem je „posouvat lidi dál“. Zabývám se budováním týmů a navazováním mezilidských vztahů jak ve SCIO škole, kde učím, tak na letním a zimním Taťkáriu. Jeho vedení mně stojí spoustu sil, ale vše vždy nahradí pocit (a zpětné vazby), že to má smysl, protože nám to pomáhá být lepšími táty. Těším se na letošní taťkárium, jak na staré známé tváře, tak ty nové .

Jirka Kodýtek

asistent
Táta dvou kluků 13 a 6 let, manžel úžasné ženy již 14 let, člověk 43 let. Zrozen v neděli před polednem ve znamení Štíra.
Šťastně očekávaný příchod našeho prvního syna na svět se změnil lusknutím prstů v obrovské drama, při kterém šlo o životy syna i manželky. S láskou a vírou se vše v dobré obrátilo a teď je z něho milovaný a správný kluk. Příchod mladší syna na svět byl krásný a pro nás za odměnu. Rodina je mi každodenním zrcadlem, testem a radostí mého bytí.

Do vědomého mužského kruhu jsem vstoupil s programem Cesta pravého muže v roce 2014. Na konstelacích u Zdeňka a Šárky Weberových na podzim 2016 jsem se rozhodl, že absolvování Mužského výcviku už nebudu dále odkládat a letos se ho s nadšením účastním, za podpory Zdeňka Webera, Karla Tůmy a kruhu.
Akci Taťkárium jsem si spolu se syny užil a prožil už třetím rokem. Projekt OTA je jeho logickým následovníkem. Je mi ctí se ho začít účastnit i jako jeho průvodce a věřím, že tím obohatím nejen Vá,s ale i sebe.

Sdílení v kruhu má svou sílu, pravdivost a upřímnost pro všechny, kdo v něm jsou i pro ty okolo nich. „Kruh nám sílu dává, my ho sytíme, bere si i dává … “ (Michal Kubasa)

Pepa Raba

Jmenuji se Josef Raba, mám rád svoji rodinu, kuchařské řemeslo, poznávání sám sebe, přírodu, procházky se svým psem, projížďky na kole, saunu, jógu, dobré víno, čepované pivo a steaky medium rare.
Miluju život ve všech jeho barvách duhy.
Rád svojí prací rozdávám radost, propojuji lidi, generace. Můj otec byl kuchař a řezník, od doby, co jsem sotva uviděl na stůl, jsem byl doslova fascinován jeho uměním. Svou první kachnu jsem upekl v 9 letech jako překvapení rodičům a od té doby jdu za svým snem..

Vaření je jako život, když do toho nejdeš s otevřeným srdcem a poctivě, hned se ti to na výsledku ukáže.

Marcel Jakubovie

asistent
Vzděláváme se, učíme, hledáme, zkoušíme, abychom mohli a byli schopni něco změnit. Změnit sebe, své okolí a také svým příkladem inspirovat druhé. Podařilo se mi povstat a vyrůst díky vlastní pravdivosti a moudrosti poradního kruhu. Prostřednictvím prostého sdílení a naslouchání a lidsky podané zpětné vazbě. A bezpečnému prostředí mužů. Jsem chlap, vášnivý otec a partner, nadšený muzikant, účastník a asistent výcviku Mužská síla a facilitátor Mužského kruhu Praha. “Miluju, když se něco děje a stejně tak miluju ticho”. Těším se v kruhu Ahou Marcel

PŘIHLÁŠKY

Kontakt:

Honza Prokopec, +420 724 849 329, pepinn@seznam.cz